pcr testovi

Македонија

ВИДЕО: Граѓаните оставиле најмалку 25 милиони евра во приватните лаборатории само за ПЦР-тестови

Доколку добиете симптоми на Ковид-19, а матичниот лекар се обиде да ви најде термин за да се тестирате на државна сметка, невозможно ќе биде тоа
Македонија

Фатени 19 лица кои со лажни ПЦР тестови со автобус тргнале за Германија

А1он
19 лица биле фатени денеска со лажни ПЦР тестови во автобус кој патувал за Гермнија информираат од Министерството за внатрешни работи. -Денеска (09.10.2021) од страна
Свет

Странските туристи во Франција од идната недела ќе плаќаат за тест за Ковид-19

А1он
Од идната среда (7 јули) странските туристи во посета на Франција ќе треба да платат за тест за Ковид-19, изјави владиниот портпарол Габриел Атал. –
Македонија

Приватните лаборатории по корона-кризата со профити од милиони евра, дел имаат и за 77 пати повисока добивка

Мери Јордановска
Речиси година и половина помина по агресивниот коронавирус што го зафати светот, кога и најбогатите држави се соочија со тешки последици по здравствениот систем и
Регион

Грција ги олесни правилата за влез за патниците од нејзината „зелена листа“ на земји

А1он
Комисијата на епидемиолози од Министерството за здравство на Грција, на денешниот состанок, како што соопшти заменик-министерот за цивилна заштита Никос Хардаљас, едногласно, одлучила да се
Свет

Британците од овој месец ќе можат без ПЦР-тест да влезат во Шпанија

А1он
Шпанија од 20 мај планира да ја укине обврската за негативен ПЦР тест на коронавирусот за Британците при пристигнувањето во земјата, под услов стапката на
Спорт

И жените фудбалерки ќе прават ПЦР-тестови пред првенствени натпревари

А1он
Колото 23 од Првата женска фудбалска лига, кое што требаше да се одигра на 21 април, а се одложи поради одлуката на Владата за задолжителен
Регион

Во Црна Гора од денес може да се влезе без негативен ПЦР тест

А1он
Во пресрет на летната туристичка сезона, црногорската Влада објави листа со земји на чии граѓани ќе им биде дозволен влез во државата без негативен ПЦР
Македонија

Италијански државјанини сакале да патуваат во Италија со фалсификувани ПЦР тестови

А1он
Одделението за прекуграничен криминал и миграции Скопје поднесе кривични пријави против М.Г.(60) и П.Х.К.(33), двајцата државјани на Италија, поради постоење основи на сомнение за сторени