koronavirus lazni testovi

Македонија

Фатени 19 лица кои со лажни ПЦР тестови со автобус тргнале за Германија

А1он
19 лица биле фатени денеска со лажни ПЦР тестови во автобус кој патувал за Гермнија информираат од Министерството за внатрешни работи. -Денеска (09.10.2021) од страна
Македонија

Петмина македонски државјани и еден Британец покажале фалсификувани тестови за Ковид-19 на скопскиот аеродром

А1он
Кривична пријава против пет македонски и еден британски државјанин заради приложување на лажен негативен тест за Ковид-19 на аеродромот во Скопје. – Регионалниот центар за
Свет

3.700 Швеѓани погрешно дијагностицирани со Ковид-19

А1он
Околу 3.700 лица во Шведска добиле неточен резултат дека се позитивни на коронавирусот, поради грешка во опрема за тестирање која пристигнала од Кина, објави денеска
Свет

Во светот запленети над 17.000 лажни тестови за коронавирус

А1он
Полицијата во десетици светски држави досега запленила повеќе од 17.000 лажни комплети за тестирање за Ковид-19, кои биле пронајдени во операции против шверцот, соопшти денеска