skopski aerodrom

Македонија

Африканци се обиделе да влезат во Македонија со туѓи пасоши, полицијата кај нив пронашла шишиња со непозната течност

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека две лица од Камерун, на Скопскиот аеродром со туѓи лични документи се обиделе да влезат во Македонија. „Денеска
Македонија

Кривични пријави за две лица кои приложиле лажни ПЦР тестови на Скопскиот аеродром

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека две лица добиле кривични пријави, откако приложиле лажни ПЦР тестови на Скопскиот аеродром. „ОПКМ Скопје поднесе кривична пријава
Македонија

Во Скопје денеска пристигнува нова група граѓани од Авганистан

А1он
На Меѓународниот Аеродром во Скопје денеска се очекува да пристигнe нова група граѓани од Авганистан, информираат од Владата. Според најавата од Владата, медиумските екипи што
Македонија

Скопје и Москва се поврзаа со редовна воздушна линија, пристигна авионот на „Нордвинд“

А1он
Авион од типот Боинг 737-800 со капацитет од 189 седишта попладнево во 16:50 часот пристигна на Меѓународниот аеродром во Скопје, со што и официјално е
Економија

„Визер“ постепено ги враќа летовите од Скопје од пред пандемијата

А1он
Нискобуџетната авиокомпанија Визер денеска објави дека постепено се отвораат седум линии до четири дестинации од двата македонски аеродрома. Првиот од обновените летови беше на 23
Македонија

Истрага против италијански државјанин фатен со марихуана на скопскиот аеродром

А1он
Наредба за спроведување истражна потапка против едно лице поднесе Основното јавно обвинителство Скопје, поради основано сомнение дека 38-годишен италијански државјанин сторил кривично дело „неовластено производство
Македонија

Италијански државјанин уапсен на скопскиот аеродром, полицијата му нашла хашиш и марихуана

А1он
39-годишен италијански државјанин е уапсен денеска на аеродромот во Скопје при обид да влезе во Македонија, откако полицијата го претресла и кај него пронашла хашиш
Македонија

Петмина македонски државјани и еден Британец покажале фалсификувани тестови за Ковид-19 на скопскиот аеродром

А1он
Кривична пријава против пет македонски и еден британски државјанин заради приложување на лажен негативен тест за Ковид-19 на аеродромот во Скопје. – Регионалниот центар за