kamerun

Свет

Шест лица загинаа во напад во Камерун

А1он
Најмалку шест цивили загинаа, а осуммина се ранети откако сепаратисти отворија оган врз автобус во југозападниот дел на Камерун, соопштија официјални претставници. Англофонските бунтовници кои
Регион

На аеродромот во Тирана запленети над милион фалсификувани евра, уапсен Камерунец

А1он
На меѓународниот аеродром во Тирана спречен е обид за внес на над милион фалсификувани евра во различни апоени, при што упасен е државјанин на Камерун,
Свет

(ВИДЕО) Трагедија на Африканскиот куп на нации: Седум загинати во стампедо пред натпреварот, меѓу повредените деца

А1он
Во пресрет на натпревар на Африканскиот куп на нации во Камерун се случи трагичен настан во кој загинаа голем број навивачи. Пред стадионот „Пол Бија“
Македонија

Африканци се обиделе да влезат во Македонија со туѓи пасоши, полицијата кај нив пронашла шишиња со непозната течност

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека две лица од Камерун, на Скопскиот аеродром со туѓи лични документи се обиделе да влезат во Македонија. „Денеска
Спорт

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он
Легендарниот напаѓач Самуел Ето (40) објави официјална кандидатура за претседател на Камерунската фудбалска федерација. Ето во својата фудбалска кариера настапуваше за европските гиганти Интер, Реал