Африканци се обиделе да влезат во Македонија со туѓи пасоши, полицијата кај нив пронашла шишиња со непозната течност

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека две лица од Камерун, на Скопскиот аеродром со туѓи лични документи се обиделе да влезат во Македонија.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (04.10.2021) во 00.10 часот на Граничниот премин – Меѓународен аеродром Скопје, при пасошка контрола и проверка кај лицата М.Б.С.(40) од Камерун, со француска патна исправа и Р.Ф.(36) од Камерун, со дозвола за престој во Луксембург, полициски службеници во нивниот личен багаж пронашле една француска лична карта и камерунска патна исправа на име на други лица, како и хартија во форма на банкноти со идентичен принт на пари во апоени од по 50, 100, 200 и 3,500 евра и две шишиња со непозната течност. Предметите им биле одземени, а на лицата не им бил дозволен влез во Република Северна Македонија“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Бебе киднапирано во ГТЦ, со такси однесено во Ѓорче Петров

Кристијан Ландов

Претрес во Пехчево, пронајдени дрога и пиротехника

Ана Ололовска

Приведени две лица во Битола поради предизвикување општа опасност

Ана Ололовска

Приведени крадци во Битола, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска