Забрана за движење на тешки моторни возила на Ѓавато

Од:

Поради врнежи од снег, вечерва од 20:30 часот е воведена забрана за движење на тешки моторни возила на планинскиот превој Ѓавато.

dobivaj vesti na viber

Од АМСМ информираат дека поради превртено возило, денеска од 16:00 часот во прекин е сообраќајот за тешки моторни возила на патниот правец Штип – Миладиновци.

Забрана за сообраќај за тешки моторни возила има и на кракот Маврово – Дебар.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Мистериозни црни бубачки кои скокаат по снегот сеат страв кај жителите на српските села

А1он

Казна од над 450 илјади евра за одговорната компанија, откако снегот зароби возачи низ Истанбул

А1он

Источниот брег на САД се подготвува за силна снежна бура, илјадници авионски летови се откажани

Оштета за заглавените возачи на автопатот во Атина

А1он

Забрана за сообраќај за тешки моторни возила од село Узем до ГП „Деве Баир“

А1он

Забрана за сообраќај на тешки моторни возила на Плетвар

А1он