kjafasan

Македонија

Албанија го ратификува договорот со Македонија за заеднички контроли на граничните премини

А1он
Албанскиот Парламент, на денешната пленарна седница, што ја почна со едноминутно молчење во знак на почит на загинатите македонски патници во автобуската несреќа во Бугарија,
Македонија

Граничниот премин Ќафасан ни го опремуваат Американците, со донација и техничка помош

А1он
Мобилни скенери, дензитометри и камери се дел од опремата што УСАИД ја донираше за царинските управи на Македонија и Албанија, за олеснување на трговијата и
Македонија

Албанија тврди дека не ги пуштаме сезонските работници на Ќафасан, МВР вели: нема таква наредба

А1он
Албанската телевизија Ора њуз пренесува дека со посебна наредба од македонска страна, денеска не им било дозволено на 150 албански сезонски работници да влезат во
Македонија

Скопјанец сакал да помине на Ќафасан со 17.770 непријавени евра, му ги фатила албанската полиција

А1он
Македонски државјанин е приведен на граничниот премин Ќафасан кај Струга, откако албанските погранични служби кај него откриле 17.770 евра, кои не ги пријавил. – При
Македонија

Пронајдени 50 килограми марихуана во близина на Граничниот премин Ќафасан

А1он
Синоќа околу 19 часот, на зелениот граничен појас во близина на граничниот премин Ќафасан, граничната полиција Регионален центар Запад, пронајде и одзеде две торби со