Нормализиран сообраќајот на патот Струга – Ќафасан

Од:

Сообраќајот на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 22:15 часот е нормализиран, информираат од АМСМ.

На овој патен правец поради ниските температури и појава на голомразица на коловозот, од 19:45 часот беше воведена забрана за сообраќај за сите видови на возила.

Би можело да ве интересира

Забрана за сообраќај за тешки моторни возила од село Узем до ГП „Деве Баир“

А1он

Забрана за сообраќај на тешки моторни возила на Плетвар

А1он

Забрана за движење на тешки моторни возила на Ѓавато

А1он

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патот Штип – Миладиновци и Маврово – Дебар

А1он

Сообраќајки низ Македонија, снегот направи хаос

Кристијан Ландов

Поради одрон во прекин сообраќајот на патот Дебар-Маврово кај Утока

А1он