Во прекин сообраќајот за тешки товарни возила на патот Струга – ГП „Ќафасан“

Од:

Од 17:20 чаот патниот правец Струга – ГП „Ќафасан“ е во прекин за тешки товарни возила, соопшти АМСМ.

Од 16:15 часот целосно затворен за сообраќај е патниот правец Гостивар-Стража.

Поради временските услови од 16:35 часот на патниот правец Градско-Прилеп, кај превојот „Плетвар“ и обратно, има забрана за движење на тешки товарни возила.

Од 16:30 часот патниот правeц Крива Паланка, граничен премин „Деве Баир“ е затворен за тешки товарни возила.

Би можело да ве интересира

На Алјаска падна повеќе од 2,6 метри снег, се урнаа покриви на згради

Слаб снег на Попова Шапка, Маврово, Плетвар и Ѓавато

Студен бран во Македонија и дел од регионот

А1он

(ВИДЕО) Полицајци помагаат на старица да помине замрзната улица во Белград

А1он

(ВИДЕО) Снег ја зафати Србија: Се очекува да наврне до 20 сантиметри, завеан е и автопатот Милош Велики

А1он

Утре и в недела на планинските превои возете внимателно, со зимска опрема и доволно гориво, апелира ЦУК

А1он