На Табановце и Богородица за излез од државата се чека до 30 минути

Од:

На граничните премини Табановце и Богородица за излез од државата се чека од 20 до 30 минути, соопшти попладнево АМСМ.

На останатите гранични премини нема подолги чекања за влез и излез од државата.

На патните правци надвор од градските средини сообраќајот е зголемен.

Би можело да ве интересира

Гужви на Богородица, Табановце и на Ќафасан, за излез се чека од половина до еден час

АМСМ: Затворени се граничните премини за излез на наши државјани, влез на странци и возила само со дозвола

А1он

Зголемен интензитет на граничните премини Богородица и Табановце, се чека околу 30 минути

На граничните премини без подолги задржувања

Нема подолги задржувања на граничните премини

Наум Локоски

Нема подолги задржувања на граничните премини

Наум Локоски