Нема подолги задржувања на граничните премини

Од:

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Поголема внимателност е потребна низ клисурите и засеците, каде што е можна појава на одрони.

Би можело да ве интересира

Гужви на Богородица, Табановце и на Ќафасан, за излез се чека од половина до еден час

На Табановце и Богородица за излез од државата се чека до 30 минути

АМСМ: Затворени се граничните премини за излез на наши државјани, влез на странци и возила само со дозвола

А1он

Зголемен интензитет на граничните премини Богородица и Табановце, се чека околу 30 минути

На граничните премини без подолги задржувања

Нема подолги задржувања на граничните премини

Наум Локоски