На граничните премини без подолги задржувања

Од:

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот се одвива непречено по наместа влажни коловози

Ана Ололовска

Сообраќајот по влажни коловози, останува забраната за камиони на патот Тетово-Попова Шапка

А1он

Укината забраната за сообраќај на камиони на Стража

Ана Ололовска

Нормализиран сообраќајот на патот Дебар – Маврово

Ана Ололовска

Поради паднато дрво во прекин сообраќајот на патот Дебар – Маврово

Ана Ололовска

Укината забраната за сообраќај на камиони на Пресека

Ана Ололовска