tabanovce

Македонија

ВИДЕО: Гужви на Богородица пред продолжениот викенд, се чека и на Табановце

А1он
Околу 40 минути се чека утрово за влез и за излез од државата на граничниот премин Табановце поради зголемена фреквенција на возила, соопшти Автомотосојузот на
Македонија

На Табановце и Богородица се чека 40 минути

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Се бележи зголемена
Македонија

На граничните премини „Табановце“ и „Богородица“ се чека 30 минути

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини
Македонија

На граничните премини Табановце и Богородица за влез и излез од државата се чека половина час

А1он
На граничните премини Табановце и Богородица времето на чекање за влез и излез од државата изнесува околу 30 минути. На останатите гранични премини од македонска
Македонија

ВИДЕО: Гужви и чекање на Богородица и на Табановце

А1он
На граничните премини Табановце и Богородица времето на чекање за влез и излез од државата изнесува околу 30 минути. На останатите гранични премини од македонска
Македонија

На „Табановце“ за влез и излез од државата се чека околу еден час, а на „Богородица“ за излез се чека 30-на минути

А1он
АМСМ информира дека поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата на граничниот премин (ГП) „Табановце“ е околу еден