tabanovce

Македонија

ВИДЕО: Пцовки и клетви кај Табановце, возачите нервозни оти мораат да возат преку канал без решетка

Пцовки и клетви се слушаат од возачите кои минуваат по подвозникот пред граничниот премин Табановце каде веќе две недели нема решетка на одводниот канал пред
Видео Истражувања

ВИДЕО: Компанија од Слупчане изградила бензинска кај Табановце со одобрение старо 23 години, потпишал ексминистерот за транспорт, Владо Мисајловски

Маја Илиевска-Пачемска
Патниците кои влегуваат во Македонија преку граничниот премин Табановце не можат да наполнат бензин, ниту да застанат на пауза на првата бензинска станица на која
Македонија

Вакцинација во Србија: Околу 2500 македонски државјани излегле преку Табановце во текот на ноќта и утрово

А1он
Околу 2.500 македонски државјани излегле од државата преку граничниот премин Табановце од полноќ до 11 часот, соопштија денеска од МВР. – Во периодот од 00:00
Видео Македонија

ВИДЕО: Колони на Табановце, дел одат на празничен викенд, дел на вакцинација

Кристијан Ландов
Долги колони и гужви за влез во Србија, пред продолжениот велигденски викенд кој следува. Во четири коловозни ленти, на исто толку шалтери, стотици автомобили чекаат
Македонија

Повторно се чека на Табановце: И денеска се оди на вакцинација во Србија

А1он
На граничниот премин Табановце, поради зголемен интензитет, чекањето за излез од државата е околу 40 минути, информира Автомотосојузот во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.
Македонија

Гужва за влез во Србија, на Табановце се чека околу 40 минути

А1он
Како што информира АМСМ на граничниот премин Табановце, поради зголемен интензитет, чекањето за излез од државата е околу 40 минути. На останатите гранични премини, од
Македонија

Некој украл апарати за домаќинство од товарен воз на Табановце

А1он
Непознати крадци вчеравечер обиле контејнери натоварени на воз кој стоел на граничниот премин Табановце, при што однеле кутии со апарати за домаќинство, соопшти полицијата. „На