presevo

Регион

На граничниот премин Прешево-Табановце фатени македонски шверцери со скапи часовници

А1он
На граничниот премин Прешево-Табановце, српските царински службеници во средата, спречиле обид за шверц на три скапи рачни часовници чија вредност се проценува на повеќе од
Регион

ВИДЕО: Оро на Прешево, Србите кои чекаа на границата со Македонија си најдоа забава

А1он
Празничниот продолжен викенд создаде долги колони на речиси сите гранични премини во регионов. Тоа е случај и со преминот Прешево преку кој од Србија се
Македонија

Почина жената која пред еден месец беше ранета од тетовец на патарина во Прешево

Орце Костов
Триесетгодишната В.Ј. која беше ранета во пукање на патарина во Прешево од страна на македонски државјанин од Тетово во „Ауди“ со македонски регистарски таблички, починала
Регион

Жената застрелана кај Прешево уште е во тешка состојба: По кавгата бегала, мажот и пукал во грб

А1он
30-годишната жена од Велика Дренова кај Трстеник, кој беше застрелана од огнено оружје во близина на Прешево кога по расправија во автомобил во неа пукаше
Македонија

Тешки повреди има жената која синоќа беше ранета на патарина кај Прешево

А1он
В.Ј. (30) вчера била ранета во пукање на патарина кај Прешево и била оперирана. Таа билa донесен во Универзитетскиот медицински центар Ниш половина час по
Македонија

Државјанин на Македонија застрела жена од Србија на патарина во Прешево, па се самоубил

А1он
Младата жена која била застрелана на наплатната рампа синоќа била примена на Итната помош во болницата во Врање. Од тој здравствен дом е одлучено дека
Регион

На граничниот премин „Прешево“ спречен шверц на над 42 килограми синтетичка дрога

А1он
На граничниот премин „Прешево“, српските царински службеници спречија обид за шверц на над 42 килограми синтетичка дрога сокриена во резервоар на камион. Случајот бил откриен
Регион

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац

А1он
Три лица загинаа, а 12 се повредени, меѓу кои и возач осомничен за криумчарење илегални мигранти, во сообраќајна несреќа на патот Прешево-Бујановац. Несреќата се случила
Регион

На српско-македонската граница уапсен поранешен соработник на Зеленски

А1он
Деновиве во Србија е уапсен Андриј Наумов, поранешен близок соработник на украинскиот претседател Володимир Зеленски. Според првите информации, Наумов бил уапсен на југот на Србија