presevo

Регион

На српско-македонската граница уапсен поранешен соработник на Зеленски

А1он
Деновиве во Србија е уапсен Андриј Наумов, поранешен близок соработник на украинскиот претседател Володимир Зеленски. Според првите информации, Наумов бил уапсен на југот на Србија
Македонија

На граничниот премин Прешево фатен македонски државјанин со шверцуван златен накит

А1он
На граничниот премин Прешево-Табановце, српските цариници во автомобил БМВ со швајцарски регистарски ознаки, управуван од државјанин на Северна Македонија, во кеси зад возачкото седиште пронајдоа
Македонија

Се збратимуваат општините Чаир и Прешево

А1он
Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, денеска беше домаќин на градоначалничката на српската општина Прешево, Ардита Синани, и претседателот на Советот на Прешево, Сами Салиху.