Почина жената која пред еден месец беше ранета од тетовец на патарина во Прешево

Од:

Триесетгодишната В.Ј. која беше ранета во пукање на патарина во Прешево од страна на македонски државјанин од Тетово во „Ауди“ со македонски регистарски таблички, починала во Универзитетскиот клинички центар во Ниш, пишува Блиц.

Македонски државјанин и жената биле во возилото, а во еден момент сопатничката излегла од автомобилот и почнала да бега, при што мажот излегол и испукал неколку куршуми, по што се самоубил.

„Пациентката В.Ј. (30) која на 8. март поради повреди добиени од огнено оружје, од Врање беше донесна во УКЦ во Ниш, и после хируршките зафати беше хоспитализирана на Клиниката за анестезија, и после сите напори на лекарите да нишкиот универзитетски клинички центар, вчера им подлегна на повредите“, јавуваат од УКЦ Ниш, пренесува „Блиц“.

Би можело да ве интересира

Двајца полицајци застрелани во Париз откако маж украл пиштолот

Горан Наумовски

ВИДЕО: Оро на Прешево, Србите кои чекаа на границата со Македонија си најдоа забава

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Пукање на забава: Има мртви, неколку повредени

Предраг Петровиќ

Од возило во движење пукано кон куќа во Тетово, нема повредени

Инцидент во Гази Баба, маж пукал со пиштол

Девојче од Косово е рането во инцидентот во основно училиште во градот Ванта кај Хелсинки

Горан Наумовски