tabanovce

Видео Македонија

ВИДЕО: Истепана жена при обид нелегално да ја премине границата

А1он
Две жени доцна попладнево побарале помош во болницата во Врање, откако едната пријавила дека била истепана преминувајќи ја границата меѓу Македонија и Србија. Според МВР
Македонија

Потпишани протоколите за „One stop shop“ на преминот Табановце-Прешево

А1он
Со цел подобрување на движењето на граѓаните и трговијата и олеснување на сообраќајот преку државната граница помеѓу Северна Македонија и Србија, вчера во Скопје беа
Македонија

Пронајдени и одземени кокаин и хероин кај патници во автобус на ГП Табановце

А1он
На граничниот премин „Табановце“ синоќа во 22.30 часот полициски и царински службеници извршиле преглед на патници и автобус „Мерцедес“, сопственост на правно лице од Струга,
Македонија

Приведен Албанец на ГП Табановце, го прелепувал пасошот за да прикрие забрана за влез во земји-членки на ЕУ

А1он
На граничниот премин Табановце во петокот бил приведен еден Албанец бидејќи при извршена пасошка контрола било констатирано дека на неговата патна исправа била прелепувана дел
Македонија

На „Табановце“ спречен обид за криумчарење на златен накит вреден 30.000 евра

А1он
Царинските службеници од граничниот премин „Табановце“ спречиле обид за нелегално внесување на златен накит вреден околу 30 илјади евра, информираат од царинската управа. Според податоците,
Македонија

Жителите на Табановце бараат дислокација на пречистителната станица

А1он
Дел од жителите на Табановце бараат од надлежните, од Министерството за труд и социјална политика да ја дислоцираат пречистителната станица изградена за потребите на Tранзитно-прифатниот