brzo vozenje

Магазин

Камерата сними куче како пребрзо вози автомобил

А1он
Полицајците биле целосно изненадени кога ја виделе снимката. Отпрвин мислеа дека е шега. Имено, на фотографијата направена од камерата е прикажана шкода „возена“ од куче.
Македонија

Откриен предизвикувач на тешка сообраќајна несреќа во Скопје, за половина час сторил три кривични дела

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 18-годишен скопјанец, за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Одземање на
Свет

Фински бизнисмен возеше 32 километри на час над дозволената брзина, доби казна од 121.000 евра

А1он
Фински мултимилионер доби една од најголемите казни за брзо возење во светот – 121.000 евра – за возење со 32 километри на час над дозволеното.