kontroli vo prilep

Македонија

Прилепски малолетници пиеле алкохол во угостителски објекти

А1он
На 05/06.08.2022, согласно планот на СВР Битола-Отсек за превенција во рамки на проектот „Безбедно лето“, во содејство со Надворешната канцеларија за криминалистички работи и Полициската
Македонија

При контроли во Прилеп проведени две лица и констатирани неправилности во угостителски објект

А1он
Патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, Единицата за брзо распоредување, Посебната единица за поддршка, Единицата за интервентна полиција и Надворешната