21 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Скопје

Од:

Во текот на изминатата вечер (27/28.08.2022) во периодот од 22 до 4 часот на територија на СВР Скопје спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата констатирани и законски санкционирани се 21 возач.

dobivaj vesti na viber

За време на контролата биле санкционирани и 20 останати прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Скопјанец возел автомобил со 4.14 промили алкохол во крвта

Горан Наумовски

99 санкционирани возачи во Скопје, 28 под дејство на алкохол

Путин загрижен: Руски функционери се свртеа кон алкохол поради менување на текот на војната во Украина

А1он

Јапонците сакаат да го прошират консумирањето алкохол кај младите

А1он

Прилепски малолетници пиеле алкохол во угостителски објекти

Горан Наумовски

Најмалку 21 жртва на труење со алкохол во Индија