21 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Скопје

Од:

Во текот на изминатата вечер (27/28.08.2022) во периодот од 22 до 4 часот на територија на СВР Скопје спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата констатирани и законски санкционирани се 21 возач.

За време на контролата биле санкционирани и 20 останати прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Група деца се затруле со чист алкохол во Белградски клуб: Последиците може да бидат страшни

А1он

Затвор за маж од Смедерево кој со 4,23 промили алкохол во крвта возел автомобил

Скопјанец со 3,7 промили алкохол во крвта возел автомобил

Горан Наумовски

Казнети 59 пијани возачи во Битола

Притворен албански возач кој предизвика тешка сообраќајка кај Кавадарци

Горан Наумовски

МВР откри возач кај кого се измерени 5.01 промили алкохол во крвта