alkohol

Економија

Моет Хенеси и Кампари основаат нова заедничка компанија за е-трговија со вина и алкохолни пијалаци

А1он
Францускиот производител на вино и жестоки пијалаци Моет Хенеси (Moët Hennessy) соопшти дека ќе основа заедничка компанија со италијанскиот „Кампари“ за да прерасне во водечка
Свет

ВИДЕО: Пијани руски војници влетаа во аеродром со оклопен транспортер

А1он
Неколкумина руски војници, членови на екипажот на оклопно возило, пијани управувале со транспортерот „БМП-3“-от и влетале во бетонскиот ѕид и заштитната ограда на аеродром во
Свет

Во Русија се разгледува зголемување на старосната граница за купување алкохол

А1он
Рускиот министер за здравство, Михаил Мурашко побара зголемување на старосната граница од 18 на 21 година за набавка на алкохол бидејќи бројот на смртни случаи
Свет

Гувернерот на Најроби дели коњак на населението како лек против Ковид-19

А1он
Гувернерот на Најроби, Кенија, Мајк Сонко на сиромашното население во главниот град на Кенија дели коњак, тврдејќи дека штити од новиот коронавирус. Гувернерот, кој минатата