kontroli

Регион

Словенија го суспендира Шенгенот и ја враќа граничната контрола со Хрватска поради војната во Газа

А1он
Италија воведува гранични контроли на границата со Словенија, а Словенија сега треба да ја воведе истата мерка и на границите со Хрватска и Унгарија. Ова
Македонија

За четири часа во Тетово и Гостивар откриени 21 возач под дејство на алкохол

А1он
На подрачјето на СВР Тетово во текот на ноќта, од 22:00 до 04:00 часот, е спроведена акциска контрола за утврдување дали возачите управуваат возила под