prekrsoci

Македонија

МВР: 474 лица не носеле маска изминатото деноноќие

А1он
Во текот на изминатото деноноќие 04/05.07.2020 година на територијата на целата земја по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, се регистрирани  474