180 санкционирани возачи во Скопје

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.11.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 180 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволеното 14 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, oсум санкции за управување под дејство на алкохол.

Изречени се шест мерки за користење мобилен телефон при возење, три санкции за возач почетник, осум мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), една санкција за некористење сигурносен појас.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Претрес во Скопје, запленета дрога, приведен дилер

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница

Ана Ололовска

Кривична против охриѓанец, узурпирал плажа на охридското крајбрежје

Ана Ололовска

Обид за силување во струмичко село

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Битола, спроведен за издржување на затворска казна

Ана Ололовска

ВИДЕО: Дваесетина деца тепаат малолетник зад „Бисер“

А1он