Штип: Cексуална услуга, за промена на личната карта

Од:

62-годишен службеник во Матично во Штип, за да изврши промена на личната карта на 31-годишна штипјанка од неа побарал сексуална услуга – објави Канал 5 телевизија.

Непристојниот предлог од службеникот пред пензија го слушнал и сопругот на жената, по што настанала тензична атмосфера.

Од неформалните разговори од вработените во полицијата, кои биле очевидци на настанот, службеникот за да се одбрани дури извадил нож, но за среќа никој не настрадал.

Лицето од матичната служба веднаш е упатено на службен разговор во полициската станица.

Инцидентот за Канал 5 телевизија, го потврдила началничката на службата Сузана Николова.

„Се зависи од полициската истрага. Ако се утврди злоупотреба на службената должност и овластување, тогаш ќе поведеме дисциплинска постапка против вработениот“, изјави Николова.

 

Би можело да ве интересира

Изречени 22 санкции за брзо возење на територија на СВР Штип

А1он

Земјотрес со епицентар на подрачјето Свети Николе – Штип

А1он

Во Штип откриени шест возила за јавен превоз со неисправни сопирачки

А1он

Завршен експресниот пат Штип-Радовиш, втората фаза од Три чешми до Штип пуштена за сообраќај под времен режим

А1он

Во штипската галерија „Безистен“ изложени делата на Борислав Траиковски

А1он

Жителите на Соколарци бараат да се ублажат угорнините на надвозникот преку експресниот пат Штип – Кочани

А1он

Leave a Comment

13 − 4 =