mila carovska

Македонија

Царовска ќе поднесе тужба за клевета против Бојан Јовановски

А1он
Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска најостро ги демантира, како што вели „сите дрски лаги и конструкции изнесени во јавност од страна на Бојан Јовановски
Македонија

Царовска на средба со жителите на Драчево: Гласајте за „Можеме”, нудиме перспектива за идните генерации

А1он
Носителката на листа на пратеници во ИЕ 1 Мила Царовска, вечерва се сретна со жителите на населба Драчево и ги повика да гласаат на 15 јули
Македонија

Царовска: Донесовме мерки со кои го подобривме животниот стандард на младите

А1он
Младите несебично помогнаа да се донесат политики кои ќе го подобрат стандардот на младите. Исто така младинската невработеност се повеќе се намалува. Заеднички успеавме да
Македонија

Царовска и Шкријељ во Охрид: Пензиите се сигурни, исплатите се редовни

А1он
Пензионерите се сигурни – пензиите ги добиваат предвреме а пензискиот систем е стабилен. Во секоја пензија што се исплатуваше изминатите месеци беше вградено и јануарското
Македонија

За четири дена 19 починати, 187 новозаразени и 1136 лица во изолација поради коронавирусот

Маја Илиевска-Пачемска
Последните четири дена расте бројот и на заболени и на починати и на луѓе ставени во изолација поради коронавирусот. Од петокот, кога скокна бројката на
Македонија

Царовска: Поригорозни мерки за оние угостители што нема да ги почитуваат протоколите

А1он
Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, денеска апелираше до угостителите и до граѓаните да го почитуваат протоколот со кој се дозволува примање гости во кафулињата
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува Царовска дека не им помогнала на граѓаните да се справат со корона кризата

А1он
Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната изјава на вицепремиерката Мила Царовска. „Во периодот кога почна корона пандемијата, Царовска ја немаше никаде да им помогне
Македонија

Уредба за првите мерки од третиот сет ќе има следната недела, најави Царовска

А1он
Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, денеска ги отфрли тврдењата дека се доцни со економските мерки за справување со коронакризата, односно со третиот сет мерки.
Македонија

Димитров: Има комуникација за постигнување консензус за датум за избори

А1он
„Нема најава за нова лидерска средба за датум за избори. Но, може да се каже дека има комуникација и се вложуваат напори да се постигне
Македонија

Во текот на денот ќе се обезбедат дозволи за возачите на камиони, ќе се дефинираат и протоколите за непречен транспорт

По покренатото барање од Стопанската комора на Македонија, Владата во текот на денов ќе овозможи товарните возила непречено да ги поминат граничните премини, а потребните