Radmila Sekerinska

Македонија

Министерката за одбрана на Албанија, Олта Џачка во посета на Северна Македонија

А1он
Во официјална посета во Министерството за одбрана на Северна Македонија денеска ќе престојува министерката за одбрана на Албанија, Олта Џачка. Како што соопштија од МО,
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Им благодариме на граѓаните за поддршката и за разбирањето дека членството во НАТО е брза патека за економски раст

А1он
Потпретседателката на Владата на Република Северна Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска денеска им се обрати на граѓаните на Битола на трибината со нив
Македонија

Шекеринска: Со влезот на земјава во НАТО разрешено едно од најважните безбедносни прашања во регионот

А1он
Само пред една година влезот на мојата земја во НАТО беше незамислив и за многумина дури и невозможен. Но, сепак се случи. Меѓународната заедница ја
Македонија

Шекеринска во НАТО укажала на важноста од соработката со ЕУ

А1он
Иако сѐ уште нема право на глас, Македонија по прв пат активно учествуваше на министерски состанок како сојузник на Алијансата. На денешниот втор ден од
Македонија

Македонија денеска прв пат со свое столче на масата на НАТО

А1он
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, денеска и утре ќе ја застапува Македонија на министерскиот состанок на Алијансата, за прв пат како извесна идна членка на
Македонија

Шекеринска: Спремни сте државата да гори за да спасите неколкумина

А1он
Антонио Милошоски призна дека разговорите од „бомбите“ не се монтирани. Вистината е токму во „бомбите“, кога го апсевте Љубе Бошкоски и кога Гордана Јанкуловска и
Македонија

Шекеринска: Двојно ќе ги зголемиме платите на сите во здравството

А1он
Радмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМ и носителка на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во ИЕ 5 од Струга посочи на проблемот со иселувањето