frosina remenski

Македонија

Ременски и врати на Русковска: Ве победив на суд, а писмото ви е за домашна употреба додека клеветнички го рушите угледот на државата

Кристијан Ландов
„Обвинителке …, јас ве победив на Суд, сакале вие тоа да го признаете или не!“. Ова и го порача експратеничката Фросина Ременски на Вилма Русковска,
Македонија

ВИДЕО: Ременски негира вина во „Меѓународен сојуз“, ја обвини обвинителката Трајчева за злоупотреба на службената положба

Кристијан Ландов
Обвинетата Фросина Ташевска-Ременски негираше вина и посочи дека според анти-криминалистичката теорија, постапувањето на обвинителката Ивана Трајчева е злоупотреба на службената положба и овластување. Таа кажа
Македонија

ВИДЕО: Фросина Ременски се кандидираше за претседател на СДСМ

Кристијан Ландов
Поранешната пратеничка Фросина Ременски, се кандидираше за претседател на СДСМ. Таа кажа дека Димитар Ковачевски има поддршка во кандидатурата од Владата бидејќи е дел од
Македонија

Ременски бара да се прикаже снимка од домашниот видео-надзор: Обвинение не може да опстои со незаконско постапување

Кристијан Ландов
Обвинетата Фросина Ременски во случајот „Меѓународен сојуз“ бара снимките од видео надзорот во времето кога се вршел претрес во нејзиниот дом да се изведат како
Македонија

Пораките помеѓу Јовановски и Ременски читани во судница: Боки да ми ги врати парите и нема да има проблем

Кристијан Ландов
Комуникација помеѓу обвинетите Бојан Јовановски и Фросина Ременски на апликацијата „Ватсап“, скоро два часа се читаше на денешното рочиште за случајот поврзан со невладината организација
Македонија

Ременски до Шеќеринска: Дали антинационалната кампања на Каракачанов според НАТО стандардите е хибридна закана?

Експратеничката Фросина Ременски од СДСМ преку социјалните мрежи ја повикува министерката за одбрана Радмила Шеќеринска јавно да каже дали антинационалната кампања на бугарскиот министер за
Македонија

Ременски бара изземање на Русковска од судењето за „Меѓународен сојуз“: Таа е селективна и ќе ја попречува правдата

Мери Јордановска
Поранешната пратеничка од СДСМ, Фросина Ременски, третообвинета во случајот „Меѓународен сојуз“, заедно со Бојан Јовановски- Боки 13, бара да се изземе обвинителката Вилма Русковска од
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ременски: Пратениците се доведени во ситуација да бидат укажувачи

Поранешната министерка и пратеничка Фросина Ременски изјави дека е задоволна од работата на антикорупционерите по денешниот состанок во Државната комисија за спречување на корупција. „Многу
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ременски: Медиумите навивачки известуваат за сопругот на Ременски, а не и за јатрвата на Шеќеринска

Искра Манојлоска
Поранешната министерка и пратеничка Фросина Ременски вели дека медиумите некоректно известувале за нејзиниот сопруг и случајот „Рекет“. Таа денеска ги повика медиумите да ја проследат
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ременски: Одлуката за обвинение против мене е избрзана, ќе се докаже дека нема докази

Габриела Димковиќ-Мишевска
Пратеничката Фросина Ременски за обвинението дека е вмешана во случајот „Меѓународен сојуз“ рече дека дознала од медиумите, при што одлуката ја оцени како избрзана и