megunaroden sojuz

Македонија

Царовска ќе поднесе тужба за клевета против Бојан Јовановски

А1он
Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска најостро ги демантира, како што вели „сите дрски лаги и конструкции изнесени во јавност од страна на Бојан Јовановски
Македонија

Јовановски: Во Меѓународен сојуз беа потпишувани договори и од други лица, не само од Ременски

А1он
Во Меѓународен сојуз беа потпишувани договори и од други лица кои беа дел од него, а не само од Фросина Ременски, изјави во воведни зборови
Македонија

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“ во кој се обвинети Бојан Јовановски-Боки 13, Јасна
Македонија

Двапати му се слоши на Миле Јовановски, судијката го одложи судењето за „Меѓународен сојуз“

Кристијан Ландов
Откако двапати по ред му се слоши на Миле Јовановски, татко на Бојан Јовановски познат како Боки 13, судењето за случајот „Меѓународен сојуз“ е прекинато.
Македонија

Русковска: Парите од „Меѓународен сојуз“ завршиле во куќата на родителите на Боки-13

А1он
Имаме доста материјални докази кои главно произлегоа од вештачењето од телефонот на сега обвинетиот Бојан Јовановски. Што се однесува до парите кои се подигнати од
Македонија

Никој од обвинетите во „Меѓународен сојуз“ не призна вина, Миле Јовановски праша зошто го прават криминалец

Кристијан Ландов
Заменик-претседателката на Меѓународниот сојуз – Јасна Мандиќ, таткото на Бојан Јовановски – Миле Јовановски, асистентката на Јовановски – Кристина Блажевска, пратеничката Фросина Ременски, како и
Македонија

Судењето за „Меѓународен сојуз“ одложено за 21 јули

А1он
Судењето за случајот „Меѓународен сојуз“ се одложува за 21 јули 2020 година, поради барањето на поранешната потпретседателка на Собранието и пратеничка од редовите на СДСМ
Македонија

Ременски бара изземање на Русковска од судењето за „Меѓународен сојуз“: Таа е селективна и ќе ја попречува правдата

Мери Јордановска
Поранешната пратеничка од СДСМ, Фросина Ременски, третообвинета во случајот „Меѓународен сојуз“, заедно со Бојан Јовановски- Боки 13, бара да се изземе обвинителката Вилма Русковска од