megunaroden sojuz

Македонија

(ВИДЕО) Боки 13 во „Меѓународен сојуз“: Измамник не враќа пари, бара земјиште, склучува договори – не сум виновен

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 обвинет во „Меѓународен сојуз“ негира дека проектот за изградба на старечки домови бил наводен и посочи дека бил реален. Во однос на
Македонија

ВИДЕО: Ременски негира вина во „Меѓународен сојуз“, ја обвини обвинителката Трајчева за злоупотреба на службената положба

Кристијан Ландов
Обвинетата Фросина Ташевска-Ременски негираше вина и посочи дека според анти-криминалистичката теорија, постапувањето на обвинителката Ивана Трајчева е злоупотреба на службената положба и овластување. Таа кажа
Македонија

Адвокатот на Јовановски тврди дека се невини: Ај вие со измама земете му на Силјан Мицевски пари, да видиме дали ќе ги добиете

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13, неговиот татко Миле Јовановски и асистентката Христина Блажевска се невини, посочи неговиот адвокат Сашко Дуковски пред судот. Тој рече дека има договор
Видео Македонија

(ВИДЕО) „Меѓународен сојуз“: Пеливанов побара Боки 13, Ременски, Ерцеговиќ и остантите да бидат осудени

Кристијан Ландов
Судот да ги прогласи за виновни Бојан Јовановски-Боки 13, Фросина Ременски, Јасна Ерценовиќ, Миле Јовановски и асистентката Христина Блажевска побара Обвинителството. Обвинителката Ивана Трајчева тврди
Македонија

Што кријат пораките на Боки 13 со осум високи функционери, судијката треба да одлучи дали ќе се читаат

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 на рочиште за предметот „Меѓународен сојуз“ посочи дека останува на ставот дека мора да се изведат сите пораки кои тој ги разменил
Видео Македонија

ВИДЕО: Тензично судење за „Меѓународен сојуз”, расправии помеѓу Боки 13 и судијката за пораките од телефонот

Кристијан Ландов
Судот самостојно си ги гледал доказите кои не биле изведени, обвини Сашо Дуковски, адвокат на Бојан Јовановски-Боки 13, Миле Јовановски и асистентката. Според него, судијката
Македонија

Боки 13 бара да ја разрешат судијката: Му ја коментирала облеката, била хистерична, врескала, го мразела

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски-Боки 13 бара разрешување на судијката Софче Гаврилова-Ефремова, која му суди во предметот за работењето на „Меѓународен сојуз“, дознава „А1он“. Тој во дописот ги
Македонија

Одложено денешното рочиште за „Меѓународен сојуз“

А1он
Судењето за невладината организација „Меѓународен сојуз“ се одложува за 22 септември, поради изолација на еден од обвинетите согласно протоколите за заштита од Ковид-19, информираат денеска
Македонија

Побарано изземање на обвинителката Вилма Русковска од „Меѓународен сојуз“

А1он
Бојан Јовановски – Боки 13 и Фросина Ременски обвинети во предметот „Меѓународен сојуз“ денеска побараа изземање на обвинителката Вилма Русковска. Според образложението на Јовановски барањето
Македонија

„Меѓународен сојуз“: Се изведуваат материјални докази предложени од одбраната

А1он
Со изведување материјални докази предложени од одбраната, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за невладината организација „Меѓународен сојуз“, каде заедно со основачот