Шекеринска: Десет дена пред нападот во Собранието ја држев во скут ќерката на Дурловски

Од:

Радмила Шекеринска, заменик претседателката на СДСМ, на завршната граѓанска трибина во Битола сподели интимни мисли за тоа како ќе го погледне човекот, противкандидатот Дурловски, за кој, како што рече, испратил луѓе да ги убијат.

„Си реков, ако дојде нема да ја гледам ни мојата крвава расцепена глава, ни неговите раце извалкани со крв, туку ќе ги гледам мојата и неговата ќерка на кои десетина дена пред тоа ми седеа во скутoт и им читав приказна. Тие, нашите деца заслужуваат повеќе, заслужуваат повеќе од нас, заслужуваат дбрина не насилство, заслужуваат човечност а не одмазда.Затоа не сме исти ние остануваме луѓе, дури и кога сме крај нелуѓе, порача носителката на кандидатската листа на коалицијата „Можеме“ во петтата изборна единица.

„Е за овие работи гласаме на 15 јули, за работи кои ќе ја диктираат и ќе напишат истроијата за нашите деца“, додаде таа.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Митрески: Пратениците да го поддржат ребалансот на Буџетот, тој обезбедува поддршка од 470 милиони евра

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николов: Целта на новите мерки е поголема заштита од коронавирусот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Унчевски: Целосно се реконструира паркинг просторот долж булевар „Јане Сандански”

Ана Ололовска

Митрески: Пратениците од СДСМ ги почитуваат протоколите пропишани од Комисијата за здравство

Ана Ололовска

СДСМ: Неодговорното ВМРО-ДПМНЕ го кочеше опремувањето на болниците, го кочеше и носењето нови мерки за заштита од коронавирусот

Ана Ололовска

СДСМ: Стапуваат на сила новите мерки, задолжително носење маска на отворено, забрана за групирање по 22 часот

Ана Ололовска