Шекеринска положи венец во спомен на загинатите бранители кај Љуботенски бачила

Од:

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска денеска во касарната „Илинден“ положи венец на споменикот на загинатите бранители, во спомен на осумтемина припадници на резервниот состав на Армијата кои загинаа кај месноста Љуботенски бачила.

dobivaj vesti na viber

На споменикот на загинатите бранители, венци положиле и членови на нивните семејства и делегација од кабинетот на Претседателот на државата, соопштија денеска од Министерството за одбрана.

На овој ден, пред 19 години кај Љуботенски бачила загинаа Томе Бадаревски, Бранко Јанев, Марјанчо Бошковски, Раде Јанковски, Гоце Чанкуловски, Томислав Настевски, Ивица Златевски и Томе Димоски.

Би можело да ве интересира

Радмила Шекеринска избрана за потпреседателка на Партијата на европските социјалисти

Катерина Павлова-Николовска

Петровска оддаде почит во спомен на загинатите бранители кај Љуботенски бачила

Уште две министерки побараа апанажа: Царовска молчи за плановите, Шекеринска размислува

Кристијан Ландов

Шекеринска: Инвестиции за подобри услови во армискиот полигон Криволак

А1он

Шекеринска: Охрабрувачки е дека можната нова Влада во Бугарија вели оти треба нов пристап

Шекеринска: Да изградиме повторно и подобро, функционирањето на стариот начин веќе не е опција

А1он