Благоја Василевски: Разговорот со брат ми беше семеен

Од:

На 27 април 2017 година бев на службен пат во Виена. Се слушнав со Александар, разговорот беше семеен, разговаравме за здравјето на нашата мајка, рече Благоја Василевски брат на обвинетиот Александар Василевски Нинџа.

-Кога сум на пат имам зголемен број на активности и внимавам на тоа да не правам разговори по телефон. Примив порака од 17 до 19 часот од мојот брат и вратив на пораката, рече Василевски.

Братот на Нинџа, Благоја Василевски во Виена бил во својство на обезбедување на експремиерот Никола Груевски. Во јавноста имаше шпекулации дека Груевски токму преку Благоја Василевски ја издал наредбата за упад во Собранието, но засега ниту еден доказ во постапката не наведе на такво нешто.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Измените на Законот за заштита од заразни болести утре на собраниска седница, ребалансот на Буџетот на 29 октомври

Ана Ололовска

Седници на четири собраниски комисии

Ана Ололовска

Дурловски се повлекува од пратеничката функција

Жарко Настоски

Одложена седницата на Постојаната анкетна комисија за заштита на слободите и правата на граѓаните

Ана Ололовска

Мицевски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се воздржат од гласање по Законот за заштита од заразни болести

Ана Ололовска

Левица до Собранието поднесе декларација за осуда на бугарските национал-шовинистички претензии

Ана Ололовска