nindza

Македонија

Давидовиќ: Патриотските здруженија биле искористени како заморчиња од УБК

А1он
Управата за безбедност и контраразузнавање ги регрутирале и ги искористиле како заморчиња патриотските здруженија да влезат во Собранието. Нинџа имал задача да известува за случувањата
Македонија

Нинџа до обезбедувањето на Чавков: Не сте го чувале добро вашиот претпоставен

А1он
Обвинетиот Александар Василевски Нинџа по сведочењето на обезбедувањето на ексдиректорот на БЈБ, Митко Чавков, Никола Димитриевски, на сведокот му кажа дека не го чувал доволно
Македонија

Благоја Василевски: Разговорот со брат ми беше семеен

А1он
На 27 април 2017 година бев на службен пат во Виена. Се слушнав со Александар, разговорот беше семеен, разговаравме за здравјето на нашата мајка, рече
Македонија

Сведочење за „27 април“: Ексдиректорот на УБК, Атанасовски и Нинџа немаа добро мислење за Чавков, избегнуваа да го известуваат

А1он
Поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски и Александар Василевски – Нинџа обвинет за „крвавиот четврток“ немаа добро мислење за ексдиректорот Бирото за јавна безбедност, Митко