atanasovski

Македонија

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

А1он
Поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски денеска беше донесен од притвор по повик на обвинетиот Александар Василевски Нинџа да сведочи за случувањата од 27 април.
Македонија

Сведочење за „27 април“: Ексдиректорот на УБК, Атанасовски и Нинџа немаа добро мислење за Чавков, избегнуваа да го известуваат

А1он
Поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски и Александар Василевски – Нинџа обвинет за „крвавиот четврток“ немаа добро мислење за ексдиректорот Бирото за јавна безбедност, Митко