cavkov

Македонија

Чавков пренесен во приватна болница во Скопје, му се влошила здравствената состојба

А1он
Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, откако ноќта ја поминал во штипската модуларна болница, попладнево е спроведен во приватна болница во Скопје.
Македонија

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

Кристијан Ландов
Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна
Македонија

Не помина иницијативата за амнестијата на Чавков пред Уствен

Васко Маглешов
Со шест наспрема три, уставните судии одлучија да не ја прифатат иницијативата на екссиректорот на БЈБ, Митко Чавков, кој го оспори Законот за амнестија од
Македонија

Чавков доби негативно мислење од уставниот судија Стојановски за амнестијата за 27 април

Васко Маглешов
Уставниот судија, Владимир Стојановски, како судија известител, изнесе негативен реферат за барањето на екссиректорот на БЈБ, Митко Чавков, кој го оспори Законот за амнестија од
Видео Македонија

ВИДЕО: Чавков двапати повтори пред судот дека е од Република Македонија

А1он
Пензиониораниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, кој беше донесен од затворот Скопје, пред почетокот на сведочењето за случајот „Тортура“, за апсењето на
Македонија

Еве ви доказ дали Чавков има вила, гулабарник или трло на Халкидики, рече неговиот адвокат

А1он
Адвокатот на осудениот поранешен директор на БЈБ, Митко Чавко, Сашко Дуковски, на јавна седница во скопскиот Апелациски суд за мерката притвор, му достави извод од
Македонија

Зелена Лупа: Чавков не смее да биде аболициран бидејќи донирал за кампањата на Иванов

А1он
Евентуалното амнестирање или аболицирање на Митко Чавков од страна на претседателот Ѓорге Иванов, само по себе е „директен конфликт на интереси“, што е спротивно на
Македонија

Чавков: Нарачката на мафијата која владее со Република Македонија е реализирана

А1он
Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, по пресудената казна за „27 април“ од 18 години затвор, вели дека казната е драконска и преку Фејсбук ги
Македонија

Русковска: Нема потреба да се правдаме за Чавков

А1он
Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска за „А1он“ вели дека нема причина да се сомнева на наодите на Бирото