culev

Македонија

ВИДЕО: Отказ за советникот на Чулев кој нападна началник и предизвика инцидент за време на полициски час

Кристијан Ландов
Отказ му е врачен на Зоран Ѓорѓиевски, поранешниот советник на екстехничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев откако за време на изборниот ден, физички нападна
Македонија

Со Чулев си заминуваат и неговите началници, меѓу нив и поранешниот телохранител на Мицкоски

Кристијан Ландов
Началниците назначени од Наќе Чулев во Министерството за внатрешни работи се разрешуваат со неговото заминување од министерската фотелја, а на нивните места се враќаат досегашните
Македонија

ВИДЕО: Закани, навреди, пцости се слушаат на снимката од инцидентот меѓу советникот на Чулев и началникот

Кристијан Ландов
Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот минситер Наќе Чулев, и началникот на
Македонија

Чулев во полициска станица повикал и други кои објавиле статус да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Кристијан Ландов
И други лица ќе бидат повикани на разговор за објавување статуси на социјалната мрежа „Фејсбук“, по примерот на директорот на Зоолошка градина, Ѓорги Галетановски, најави
Македонија

Чулев го охрабри полицајците сериозно и професионално да пристапат кон организација на изборите

А1он
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска ги посети единиците за внатрешни работи Ѓорче Петров и Чаир, при што оствари работни состаноци со раководствата на
Македонија

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

Кристијан Ландов
Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна
Македонија

Заев: Чулев дозволи непочитување на мерките и го загрози здравјето на граѓаните

Кристијан Ландов
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го обвини техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, дека дозволил граѓаните да не ги почитуваат мерките и препораките, а
Македонија

Чулев: МВР не би сакало да врши притисок врз верските заедници

А1он
На жалбите од верници од ИВЗ дека полициски службеници ги замолувале да немаат молитви за празникот Рамазан Бајрам, техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев
Македонија

Чулев набавил „Ајфони“ од 86.990 денари, а правилникот на МВР дозволува до 50.000 денари

Техничкиот министер Наќе Чулев не смеел да набави телефон од 86.990 денари, како што тоа го направил неколку дена откако бил назначен на функцијата. „А1он“