culev

Македонија

Чулев: Зградата на М – НАВ претставува објект од критична инфраструктура од исклучителна важност за функционирањето на државата, сторителите на делото треба да бидат најостро санкционирани

А1он
Зградата на М-НАВ претставува објект од критична инфраструктура кој е од исклучителна важност за функционирањето на државата, но и за безбедноста на меѓународниот воздушен сообраќај.
Македонија

Наќе Чулев: Јас ја реактивирав истрагата за пасошите, Спасовски чекаше предолго да ја заврши

А1он
„Недозволиво е земја членка на НАТО и претендент за членство во ЕУ да дозволи со години да биде сериозна логистичка база за најозогласени криминални транснационални
Македонија

ВИДЕО: Условна затворска казна за советникот на Чулев кој нападна началник од Тетово

Условна затворска казна му изрече судот на Зоран Ѓорѓиевски, поранешниот советник на екстехничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев. Судот ја донесе пресудата откако МВР
Македонија

ВИДЕО: Отказ за советникот на Чулев кој нападна началник и предизвика инцидент за време на полициски час

Кристијан Ландов
Отказ му е врачен на Зоран Ѓорѓиевски, поранешниот советник на екстехничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев откако за време на изборниот ден, физички нападна
Македонија

Со Чулев си заминуваат и неговите началници, меѓу нив и поранешниот телохранител на Мицкоски

Кристијан Ландов
Началниците назначени од Наќе Чулев во Министерството за внатрешни работи се разрешуваат со неговото заминување од министерската фотелја, а на нивните места се враќаат досегашните
Македонија

ВИДЕО: Закани, навреди, пцости се слушаат на снимката од инцидентот меѓу советникот на Чулев и началникот

Кристијан Ландов
Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот минситер Наќе Чулев, и началникот на
Македонија

Чулев во полициска станица повикал и други кои објавиле статус да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Кристијан Ландов
И други лица ќе бидат повикани на разговор за објавување статуси на социјалната мрежа „Фејсбук“, по примерот на директорот на Зоолошка градина, Ѓорги Галетановски, најави
Македонија

Чулев го охрабри полицајците сериозно и професионално да пристапат кон организација на изборите

А1он
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска ги посети единиците за внатрешни работи Ѓорче Петров и Чаир, при што оствари работни состаноци со раководствата на
Македонија

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

Кристијан Ландов
Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна