sovetnik

Македонија

Нападнат советникот во Општина Карпош, Александар Илиески

А1он
Утрово е нападнат советникот во Општина Карпош Александар Илиески од непознато маскирано лице, информираа од општината. Нападот се случил во 7.40 часот пред трговскиот центар
Македонија

Инцидент во општина Гази Баба, советник навредувал службеничка и сакал да ја тепа

А1он
Неколкумина советници од општина Гази Баба вчера морале да интервенираат и да спречат нивен колега физички да нападне службеничка во општината, соопшти МВР. „На 05.05.2021
Македонија

ВИДЕО: Закани, навреди, пцости се слушаат на снимката од инцидентот меѓу советникот на Чулев и началникот

Кристијан Ландов
Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот минситер Наќе Чулев, и началникот на