culev

Македонија

Чулев: Мерката за еден родител да е слободен важи и во МВР, ако двајцата се вработените во полицијата

А1он
Незавизниот синдикат на полицијата денеска на прес-конференција побара појаснување од Владата или Министерството за внатрешни работи во врска со мерката која е воведена со настанатата
Македонија

Полицајци поднесоа кривични пријави против Чулев

Кристијан Ландов
Вработени во МВР поднеле кривични пријави до Обвинителствата во Охрид, Скопје и другите градови поради против техничкиот министер, Наќе Чулев. Според пријавата до која дојде
Видео Македонија

(ВИДЕО) Чулев: Прашајте го Оливер Спасовски дали има тонски запис од ПИ-мерките за „Рекет“

Маја Илиевска-Пачемска
Тројца службеници од МВР по налог на Обвинителството ги спровеле посебните истражни мерки за случајот „Рекет“, потврди техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. На
Македонија

Чулев бара обезбедувањето од Спасовски и Петровска до вечерва да ги вратат возилата

Кристијан Ландов
Наќе Чулев преку телеграма ги известил службите на МВР да бидат одземени возила кои се дадени на користење на обезбедувањето на премиерот Оливер Спасовски и