pi merki

Видео Македонија

(ВИДЕО) Чулев: Прашајте го Оливер Спасовски дали има тонски запис од ПИ-мерките за „Рекет“

Маја Илиевска-Пачемска
Тројца службеници од МВР по налог на Обвинителството ги спровеле посебните истражни мерки за случајот „Рекет“, потврди техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. На
Македонија

Уставен не поведе постапка за ПИ мерките од Законот за следење на комуникациите

А1он
Уставниот суд на денешната седница не поведе постапка по иницијативата поднесена на членот 17 од Законот за следење на комуникациите, што лани беше донесен од
Македонија

Физичко лице ги оспори пред Уставен пи-мерките од новиот Закон за следење на комуникациите

А1он
На седницата на Уставниот суд закажана за 6 февруари идната недела, како втора точка на дневен ред е ставена иницијатива за оценување на уставноста и
Македонија

ИТ експерти ќе и помагаат на Комисијата за надзор за спроведувањето на ПИ-мерки

А1он
Во рок од 10 дена ќе биде објавен јавен повик за ангажирање на двајца постојани експерти во собраниската Комисија за надзор на спроведувањето на посебната