krvav cetvrok

Македонија

Врховните судии му ја одбија жалбата на семејството на Душко Лазаров

Васко Маглешов
Петтмина врховни Фаик Арслани, Ристо Катевеновски, Џемали Саити, Африм Фидани и Цветанка Периќ, по неколку месеци од поднесувањето му ја одбија како недозволена жалбата на
Македонија

Јанакиески, Вељаноски, Ристовски и Атанасовски обвинети дека го организирале крвавиот четврток

Васко Маглешов
Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција соопшти дека поднело обвинение за четворица организатори на крвавиот четврток. Нив им се заканува затворска казна од минимум
Македонија

Чавков: Нарачката на мафијата која владее со Република Македонија е реализирана

А1он
Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, по пресудената казна за „27 април“ од 18 години затвор, вели дека казната е драконска и преку Фејсбук ги
Македонија

Груевски, Бошкоски и Вељаноски засега безбедни за настаните од 27 април

А1он
По денешното изрекување на затворските казни за крвавиот четврток, каде 16 обвинети добија вкупно 211 години затвор, се отвора прашањето што ќе се случува со
Видео Македонија

(ВИДЕО) Трајчева за пресудата за 27 април: Правдата е задоволена

А1он
Обвинителката од Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, Ивана Трајчева по изрекување на пресудата за крвавиот четврток изјави дека правдата е задоволена со оглед
Македонија

Кој ќе биде амнестиран за „Крвавиот четврток“?

А1он
На собраниската седница во понеделник нема да се разгледува Законот за амнестија. Текстот е подготвен, но треба да биде разгледан и одобрен од партиските органи