Ivana Trajceva

Видео Македонија

(ВИДЕО) Обвинителката Трајчева: Со сведочењето на Зеќири се потврдува обвинението за Рашковски

Кристијан Ландов
„Јас мислам дека да, впрочем не мислам – јас сум сигурна во тоа“. Ова е одговорот на обвинителката Ивана Трајчева која го гони Драги Рашковски
Македонија

Јовески побара одговорност и од Ивана Трајчева и Елизабета Јосифовска, поради претресот во Финансиска полиција

Кристијан Ландов
Дисциплинска одговорност се бара од обвинителите Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета Јосифовска. Постапката ја поведе републичкиот обвинител Љубомир Јовески, а по претресот во Финансиската
Македонија

Рашковски до Трајчева: Доказите тврдевте дека се на УСБ, а читате од „ворд“, знам како сте пишувале приказни во 2009 година

Кристијан Ландов
Ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, реагираше на начинот на кој се изведуваа комуникациите меѓу него и другите обвинети, за кои обвинителката Ивана Трајчева кажа
Македонија

ВИДЕО: Русковска се надева дека обвинителката Трајчева нема да трпи последици поради обвинението против Рашковски

Кристијан Ландов
Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска се надева дека обвинителката Ивана Трајчева нема да трпи последици поради тоа што
Видео Македонија

(ВИДЕО) Трајчева за пресудата за 27 април: Правдата е задоволена

А1он
Обвинителката од Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, Ивана Трајчева по изрекување на пресудата за крвавиот четврток изјави дека правдата е задоволена со оглед