obezbeduvanje

Македонија

ВИДЕО: Полицајци тепале обезбедување на казино

Орце Костов
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против Д.П., полициски службеник во Полициската станица за гранични проверки и
Македонија

Колеги обезбедувачи во скопско училиште се тепале на 1 април

А1он
Двајца обезбедувачи вработени на обезбедување училиште во скопската населба Автокоманда вчера се пресметувале со тупаници во училиштето, а причина за тепачката, според полицијата било „меѓусебно
Регион

Телохранител на Ердоган се самоуби, во прошталното писмо напиша дека го малтретирале шефовите

А1он
Припадникот на Службата за претседателско обезбедување во турското Министерство за внатрешни работи, Мехмет Али Булут, денеска е пронајден мртов во својот стан, а полицијата го
Македонија

ВИДЕО: Обезбедувањето на Талат Џафери залегнато во тревникот пред Собрание

А1он
На денот на реизборот на Талат Џафери, старо-новиот претседател на Собранието, дел од неговото обезбедување се ладеше надвор од возилата, на тревникот пред законодавниот дом.
Македонија

Муковски, Василевски, Арнаудов останаа без обезбедување

Министерството за внатрешни работи им го одзеде обезбедувањето на седумте пратеници што уживаа полициска заштита по собраниската седница за промената на името, дознава „А1 он“.
Свет

ВИДЕО: Ким Џонг Ун со тркачката чета пристигна во Русија

Виктор Јованов
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун денеска со неговото блиндирано возило и тркачите обезбедувачи пристигна на својот прв состанок со рускиот претседател, Владимир Путин во Владивосток.
Македонија

Агенцијата за обезбедување СГС доби нов тендер од 113 илјади евра

А1он
Агенцијата за обезбедување Секјурити Груп Сервисес (СГС) која се поврзува со поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, доби нов тендер од 113 илјади евра. За
Македонија

Меѓународна конференција за приватното обезбедување

А1он
Во Скопје денеска ќе се одржи меѓународна конференција „Треин Бреин Софт“ во организација на Комората на Република Македонија за приватно обезбедување и организациите за приватно
Македонија

ВИДЕО: Новинар на Сител во физичка пресметка со обезбедувањето по фрлањето на крстот

А1он
Во обид да земе изјава по фрлањето на крстот, новинарот на Сител Александар Спасовски – Сарма влезе во физичка пресметка со обезбедувањето кое не му