tv21

Македонија

Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите го осудува нападот врз новинарската екипа на ТВ21

А1он
Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите Харлем Дезир ги осуди заплашувањето и заканите врз новинари на ТВ21 во општина Арачиново. – Новинарите се нападнати
Македонија

МАН: Осуда за нападот врз екипата на ТВ21, без одлагање да се санкционираат насилниците

А1он
Македонската асоцијација на новинари МАН остро го осудува нападот, заканите, заложништвото и попречувањето на екипата на ТВ21 да си ја врши својата задача од роднините
Македонија

Миликије Халими го осуди нападот врз екипата на ТВ 21 и побара расветлување на случајот

А1он
Градоначалничката на Арачиново Миликије Халими го осуди нападот врз екипата на ТВ 21, кој беше извршен на територијата на општината, откако новинарите снимале граѓани, кои
Видео Македонија

ВИДЕО: Нападнати екипите на А1он и ТВ 21 на објектот спроти МНР

А1он
Турканици, навреди и закани беа упатени кон екипите на А1он и ТВ21 откако се обидоа да го снимат езерото од фекалии кое настана во градилиштето
Македонија

Величковски: Случајот во ТВ 21 покажува дека без одвојување на партијата од државата, нема одвојување на насилството од изборите

А1он
Упадот на обезбедувањето на Груевски во ТВ21 покажува какви „брзи“ избори не очекуваат. За оваа сегашната немам намера да трошам Ваше време, но очигледно е
Македонија

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува инцидентот во ТВ 21

А1он
„Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува вчерашниот инцидент во ТВ 21. Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги апелира, да не се
Македонија

МВР преку демант сака да го спинува влезот на обезбедувањето на Груевски во ТВ21

А1он
Министерството за Внатрешни работи преку соопштение се обидува да го спинува влезот на обезбедувањето на екс премиерот Никола Груевски во ТВ21. Според нив, обезбедувањето постапувaло
Македонија

СДСМ го осудува вандалскиот упад во ТВ21 и бара одговорност

А1он
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија најостро го осудува вандалскиот упад во телевизија 21 од страна на обезбедувањето на Никола Груевски и бара одговорност за нарачателите и