a1on

Македонија

А1он, Макфакс, Репортер, ДодајГас, УСБ, ТопСпорт излегуваат од Time.mk

А1он
Порталите од Клип Медиа Груп, А1он, Макфакс, Репортер, ТопСпорт, УСБ и ДодајГас излегуваат од Time.mk и повеќе нема да можe нивните содржини да се најдат
Македонија

ССНМ: Пратеникот Апасиев да не шири омраза и нетрпеливост кон новинарите

А1он
На навредите и етикетирањата од пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев кон новинарките на А1он реагира и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници.
Македонија

ЗНМ ја поздрави одлуката за затворска казна за напаѓачот на новинарите на А1он

А1он
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ја поздравува одлуката на Основен суд Скопје 1, со која напаѓачот на новинарската екипа на А1он, лани на протестите
Македонија

Шест месеци казна затвор за напаѓачот на новинарската екипа на А1он

А1он
Основниот суд Скопје 1 Скопје го прогласи за виновен и му одреди затворска казна од шест месеци на Матија Каников, лицето кое ја нападна новинарската
Видео Македонија

ВИДЕО: Започна судењето за нападот врз новинарите на „А1 он“, обвинетиот не се чувствува виновен

А1он
Во Основниот суд Скопје 1 Скопје, денеска се одржа првото рочиште за нападот на новинарската екипа на „А1 он“, кој се случи на 28 февруари
Македонија

За обвинителката Бундалевска снимките од безбедносна камера не се доволен доказ за нападот врз новинарите на А1он

А1он
За обвинителката Снежана Бундалевска не се доволен доказ фотографиите на фоторепортерите и снимките од безбедносните камери на Градскиот трговски центар за да покрене обвинение против
Македонија

(ВИДЕО) Нухиу: Поднесена кривична против еден од напаѓачите на екипата на А1он

А1он
Министерот за внатрешни работи Агим Нихиу кажа дека е поднесена кривична пријава против еден од напаѓачите на екипата на А1он. Според него, СВР Скопје во
Македонија

Заменик командант на единица во МВР спречил да се фатат напаѓачите на екипата на А1он

А1он
Заменик командант на полициска единица спречил полицаец кој бркал еден од насилниците, напаѓачи кои ја претепаа екипата на А1он, а полицаецот изготвил и службена белешка
Македонија

Над сто новинари од регионот со осуда за нападот на колегите од А1он

А1он
Новинарската мрежа ги осудува нападите врз екипата на порталот „А1он“ во Скопје и повикува на солидарност со колегите во Македонија. Регионалната неформална иницијатива „Новинарска мрежа“,