Колеги обезбедувачи во скопско училиште се тепале на 1 април

Од:

Двајца обезбедувачи вработени на обезбедување училиште во скопската населба Автокоманда вчера се пресметувале со тупаници во училиштето, а причина за тепачката, според полицијата било „меѓусебно недоразбирање“.

dobivaj vesti na viber

„На 01.04.2021 во 12.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во училиште во Автокоманда, поради меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.В.(53) и Ј.А.(32), двајцата вработени како обезбедување,“ се вели во соопштението од МВР.

„Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир,“ се додава во полицискиот билтен во врска со случајот.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за полицаец од Деве Баир за примање поткуп

Приведен криумчар на мигранти

Шестгодишно дете се удави во реката Пена

Ана Ололовска

Во водите на Вардар, под мостот кaj Градско пронајдено човечко тело

Ана Ололовска

Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје

Утре во Скопје посебен сообраќаен режим поради посетата на Ана Брнабиќ