kovacki

Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Градоначалниците на Крива Паланка и Пробиштип вршат злоупотреба на институциите и прават притисоци врз граѓаните

А1он
Ми јавуваат од терен дека градоначалниците на Пробиштип и на Крива Паланка вршат злоупотреби на институциите и вршат притисоци на граѓаните, истото се случува и
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Народот е подготвен и обединет за промени, приклучете се кон ВМРО-ДПМНЕ за да ја поразиме оваа ненародна и криминална влада на СДС и ДУИ

А1он
Вчерашниот митинг во Охрид покажа дека народот е подготвен и обединет за промени. А ВМРО-ДПМНЕ е партија за македонско национално единство. ВМРО-ДПМНЕ ќе ги обедини
Македонија

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи, да се обединиме, силата е во народот а не во корумпираната елита на СДСМ и ДУИ

А1он
Македонија е на нозе. Промените доаѓаат не е само обична парола. Туку е вистина, начин на работа и начин на кои ние ја гледаме Македонија.
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Бесрамниот Пендаровски да и се извини на Силјановска Давкова

А1он
Пендаровски Стево нарачува говор на омраза и говор на мизогинија. Бесрамниот Пендаровски Стево е должен да и се извини на професорката Гордана Силјановска Давкова затоа
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Со Платформата 1198 предвидуваме целосна реконструкција на патиштата до Делчево и изградба на експресен пат од Кочани

А1он
И Делчево ја има таа несреќа да има градоначалник од Социјалдемократскиот сојуз. Замислете, во овој наш македонски град луѓето немаат ни автобуски превоз до Скопје.
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: СДС и ДУИ седум години ги пљачкаат и понижуваат граѓаните, време е државата да ја вратиме кај народот

А1он
Ова е почеток на крајот, крај на сите погрешни политики на Димитар Ковачевски, Зоран Заев и Стево Пендаровски. Почнуваме заедно, сплотени да им ставиме крај
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Додека на СДС и ДУИ устите им беа полни со ЕУ и НАТО ги полнеа џебовите со украдени пари од својот народ

А1он
Носителот на листата за третата изборна единица од коалицијата Твоја Македонија, Драган Ковачки говореше пред граѓаните на митингот во Виница. Тој порача дека време е
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Со оваа власт на СДС и ДУИ Македонија е помизерна и од Алжир и Нигерија

А1он
Носителот на листата на пратеници од третата изборна единица Драган Ковачки се обрати на митингот во Зрновци и се осврна на стандардот на граѓаните кој
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: ВМРО-ДПМНЕ има план и визија, 800 милиони евра ќе се вложат во земјоделието

А1он
Како што нашиот градоначалник во Свети Николе две и пол години гради, така ќе работи идната централна власт, односно владата на ВМРО-ДПМНЕ. Овде се гради
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Да ја направиме Македонија горда земја мора да ја избереме Силјановска Давкова за претседател

А1он
Време за важни одлуки. Време е за промени и победи на граѓаните на Македонија и ВМРО-ДПМНЕ. Од денеска започнува крајот на националните понижувања, на газењето