(ВИДЕО) Бачев: Во ЕУ сакаат само одродени и корумпирани Македонци платени со странски пари

Од:

Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, денеска од пред руската амбасада во земјава, обраќајки му се на амбасадорот Олег Шчербаг порача дека македонскиот народ сака да биде дел од Евроазиската унија.

„Сакам да Ве уверам во јасната одлука на македонскиот народ дека тој сака да биде дел од евроазиската унија. Во ЕУ сакаат само одредени и корумпирани Македонци кои се платени со странски пари. Ние веруваме во Сојузот со Русија, а веруваме во Вас. Очекуваме овој сојуз да се оствари. Македонскиот народ не сака во ЕУ, таму сака само оваа марионетска власт“, порача Бачев.

„Копиле муртинско“, „Заев да се протера“, како и низа навредливи зборови беа извикувани на протестот, по што, амбасадорот Шчербак рече „Благодарам на поддршката“.

Партијата на Бачев, денеска одржа собир од пред Руската амбасада, во знак на поддршка против протерувањето на рускиот дипломат од земјава.

К. Ландов

Би можело да ве интересира

„Марионетската влада на Заев да не ја купува сомнителната вакцина АстраЗенека“, повика партијата на Бачев

Жарко Настоски

Бачев: Чуствува ли Заев срам што пријателите од НАТО го оставија на цедило?

Жарко Настоски

Бачев му пиша на Вучиќ: Дозволете Македонците да се вакцинираат во Србија, во име на пријателството меѓу двата народа

Жарко Настоски

ВИДЕО: Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ поднесе листи со кандидати до ДИК

Ландов

Единствена Македонија реагира бидејќи не се поканети на лидерска средба кај Спасовски за коронавирусот

Ландов

(ВИДЕО) Бачев, Кекеновски и „Тврдокорни“ со здружени сили ќе бараат гласови на изборите

Искра Манојлоска