anketi

Македонија

Организацијата што суши пиперки на тераса, продолжи со сомнителните анкети во Велес, Сопиште, Виница и Илинден

А1он
„Организацијата за граѓански активизам и независност“- О.Г.А.Н., откако ја затрупа јавноста со анкети во кои сигурно „тепа“ ВМРО-ДПМНЕ, викендов продолжи со анкети за уште четири
Македонија

ВИДЕО: О.Г.А.Н. штанца анкети секој ден, а во седиштето нема никој и се веат пелени

Маја Илиевска-Пачемска
„Организацијата за граѓански активизам и независност“- О.Г.А.Н.,  деновиве ја затрупа  јавноста со анкети на кои редовно во голема предност се кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ. Здружението е
Истражувања Македонија

Анализа: Сите предизборни анкети промашени, истражувачите и овој пат се повикуваат на статистичка грешка

А1он
Ниту една предизборна анкета за предвремените парламентарни избори не го погоди изборниот резултат. Истражувачите се едногласни во ставот дека доколку се земе предвид можноста за
Македонија

Помалку од половина Македонци се среќни и оптимистични за 2020.

А1он
Помалку од половина Македонци се оптимистични дека 2020 ќе биде подобра од 2019 година и сметаат дека се среќни, покажа глобалното истражување на „Галуп Интернешнал
Македонија

Се нарачуваат и штимаат анкети за кандидати за претседателските избори

А1он
Како што наближуваат изборите, така одредени кандидати сакаат да прикажат преку наместени анкети и преку одредени медиуми дека се најприфатливи и со најголема поддршка од
Македонија

Единствена Македонија: ТВ Телма, МЦМС и агенцијата „М-пропект“ да се извинат за лажните анкети за референдумот

Единствена Македонија најостро го осудува односот на власта кон ТВ Телма, МЦМС, агенцијата „М-проспект“ и нивното купување за правење лажни анкети за референдумот. „Резултатите од
Македонија

Повеќе од 600.000 евра има земено ИПИС за анкети за јавно мислење за шест години

А1он
Повеќе од 600.000 евра од три државни институции има земено Институтот за политички истражувања (ИПИС) во периодот од 2011 до 2017 година за истражување на
Македонија

Анкетите на Брима Галуп, Шатев и Чуповски тотално промашување

А1он
Истражувањата на Брима Галуп, Павел Шатев и Димитрија Чуповски по изборите се покажаа како целосно неточни. По објавените официјални резултати од Државната изборна комисија и
Видео Македонија

(ВИДЕО) Дали постои и каде работи институтот „Павел Шатев“?

А1он
Институот „Павел Шатев“ од каде редовно се лиферуваат анкети за водство на ВМРО-ДПМНЕ или не работи деновиве или како институтот „Димитрија Чуповски“ воопшто нема седиште.