bacev

Македонија

Бачев: Пријавувам корупција против членовите на ДИК за расипничко трошење на народни пари

А1он
„Во вчерашното обраќање по повод Меѓународниот ден за борба против корупцијата, премиерот Зоран Заев повика граѓаните да го пријават секој случај на корупција без страв
Македонија

Јанко Бачев: Еве што ќе преземеа пратениците на НДМ во парламентот, ако не бевме спречени на изборите?!

А1он
Во Македонија се случи историски скандалозен преседан за отстранување од изборите на Народно движење за Македонија (НДМ) поради политички сценарија. Затоа, како претседател на НДМ
Македонија

Отворено писмо од Бачев до Бејли, Алтхаузер и Гарет: Што сакав да ви кажам ако не бев цензуриран!

А1он
Со задоволство се одзвав на поканата за вчерашната дебата за интеракцијата меѓу политичките партии и граѓанското општество во зградата на ЕУ во Скопје. По шеесетминутното
Македонија

Бачев започнува постапка за референдум за членството на Македонија во Европската Унија

А1он
На денешната прес конференција НДМ ја најавува Иницијативата за распишување на референдум за консултирање на народот за членството на Македонија во ЕУ. Законот за референдум
Македонија

Бачев: Уставниот суд да ја отфрли иницијативата за оценување на уставноста на СЈО

А1он
Повеќе од 8 месеци Уставниот суд е на удар на барањата на приврзаниците на власта и на опозицијата околу иницијативата за уставна оценка на Законот