tvrdokorni

Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев, Кекеновски и „Тврдокорни“ со здружени сили ќе бараат гласови на изборите

Искра Манојлоска
Единствена Македонија на Јанко Бачев, ФРОДЕМ на Јове Кекеновски, здружението „Тврдокорни“, Унијата на ветерани на ВМРО 1990, ВМРО ДПМНЕ – Демократска фракција и Здружението на
Македонија

Единствена Македонија и Тврдокорни потпишаа Меморандум за стратешка соработка која започнува за изборите на 12 април

А1он
Партијата Единствена Македонија и Здружението „Тврдокорни“ потпишаа Меморандум за стратешка соработка која започнува за парламентарните избори на 12 април. Општ заклучок кај потписниците на Меморандумот
Македонија

Тврдокорни организираат „Движење за враќање на Македонија на Македонците“

А1он
Организацијата „Тврдокорни“ најави дека започнува со организирање на движење на граѓански отпор под називот „Движење за враќање на Македонија на Македонците“. Од организацијата преку соопштенија
Македонија

„Тврдокорни“ ќе го блокираат скопскиот аеродром

А1он
Граѓанското здружение „Тврдокорни“ на социјалните мрежи најави дека ќе организира блокирање на „Меѓународниот аеродром Скопје“, поради отстранување на споменикот на Александар Македонски кој беше поставен
Македонија

„Тврдокорни“ во вторник ќе протестираат за одбрана на името „Македонија“

А1он
Во вторник на 27 февруари, патриотското здружение „Тврдокорни“ и „Македонски Обединети Сили“ на социјалната мржа „Фејсбук“ најавија протест пред Соборниот храм за одбрана на името
Македонија

МОС и Тврдокорни повикуваат на протест за одбрана на името Македонија на 27 февруари

А1он
Македонските Обединети Сили (МОС) заедно со Тврдокорни упатија повик до македонскиот народ, сите организации, бранители, навивачки групи и членови на сите политички партии, кои, како
Видео Македонија

(ВИДЕО) Настовски: Се надеваме дека во мир ќе ја завршиме работата, а ако не биде мир, ќе биде војна

А1он
На Македонската православна црква не и треба признавање од Бугарската православна црква оти има апостолско приемство, основана е од Апостол Павле, порача Дардан Венетски на
Македонија

Протест против двојазничноста пред Собранието на Република Македонија

А1он
Близу 530 луѓе досега се потпишани на петицијата против двојазичноста и против промената на името, на протестот што се случува пред Собранието. Со транспаренти и
Македонија

МОС и Тврдокорни денеска ќе протестираат против „двојазичноста и албанизацијата на Македонија“

А1он
Македонски обединети сили (МОС), „Тврдокорни“ и уште неколку здруженија денеска во 13 часот пред Собранието на Република Македонија организираат „Протест против двојазничноста и албанизација на
Македонија

Tврдокорните в недела ќе протестираат против двојазичноста и „албанизацијата“ на Македонија

А1он
В недела на 21-ви јануари во 13 часот пред Собранието, патриотското здружение „Тврдокорни“ и „Македонски обединети сили“ повикуваат на протест на социјалната мрежа „Фесјбук“. На