МОС и Тврдокорни повикуваат на протест за одбрана на името Македонија на 27 февруари

Од:

Македонските Обединети Сили (МОС) заедно со Тврдокорни упатија повик до македонскиот народ, сите организации, бранители, навивачки групи и членови на сите политички партии, кои, како што пишува во соопштението, не се согласуваат со националното предавство, да се придружат на протестот на 27 февруари пред ЕУ инфо центарот.

– Дојде денот кога Македонскиот народ ќе се обедини под едно знаме со иста цел одбрана на името МАКЕДОНИЈА и се што е Македонско. Сите праведоумни Македонци имаат за чест и обврска со присуство да одговорат на овој настан каде ќе се прати пораката дека ова парче земја се викало и ќе се вика МАКЕДОНИЈА, се вели во повикот на МОС и Тврдокорни.

На обидот за национално предавство од страна на изродите Македонски ќе одговориме со обединување на Македонскиот народ и жесток отпор за спас на татковината, порачуваат тие.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Бачев, Кекеновски и „Тврдокорни“ со здружени сили ќе бараат гласови на изборите

Искра Манојлоска

Единствена Македонија и Тврдокорни потпишаа Меморандум за стратешка соработка која започнува за изборите на 12 април

Тврдокорни организираат „Движење за враќање на Македонија на Македонците“

Ана Ололовска

Финалето на МОС-натпреварот на крајот на мај

Ана Ололовска

„Тврдокорни“ ќе го блокираат скопскиот аеродром

Ана Ололовска

„Тврдокорни“ во вторник ќе протестираат за одбрана на името „Македонија“

Ана Ололовска